اسطوره مجازی

وب‌وصیت‌نامه

with one comment


از آنجایی که در زندگیم جز خواب کار دیگری در دنیای واقعی انجام ندادم وجدانم راضی نشد به این همه خوبی پشت کنم و باز نامه‌ای به عنوان وصیت‌نامه بنویسم. به همین دلیل بر آن شدم تا وب‌وصیت‌نامه‌ام را همینجا منتشر کنم. از خواننده‌های عزیز تقاضا دارم زمانی که آیندگان رسید و نورهای دیدگان کم‌سوی ما یکی پس از دیگری به جهان واقع قدم نهادند و در پی آن ایمیلی گزیدند آدرس این پستم را به ایمیل آنان بفرستند تا مطلع شوند چه خواسته‌هایم بود.

picasso.jpg

انا لالله و انا الیه الراجعون
بسم رب اشهدا و صدیقین و گوگلات
از پروردگارم درخواست آمرزشم کنید و از ایشان عفو مرا طلب کنید که جز اشتراک‌گذاری و نیکی هیچ کار شری به سان هکرهای گرام نکردم و اصلا و ابدا در سر هم نگذراندم.
فرزندان و نویره‌های ندیده‌ام چه عمداً و چه سهواً اگر این‌هایی که می‌نویسم را جز در سرویس‌های ایمیل لایو بخوانید حلالتان نمی‌کنم و هرکدامتان به محض اینکه پای‌تان به این‌طرف رسید پدرتان را که خودم باشم در می‌آورم.

برایم گریه و زاری نکنید. آنقدر برای اشتراک‌های بی‌حد و اندازه‌ام گریانیدم دیگران را که حد و مرزی نداشت. شاید که اگر به این سن سر نهادم به نفرین و دعای آنان باشد.
برایم تا هفت روز قرآن بخوانید و تصویرش را ضبط نمایید و در اکانت یوتوبم وارد شوید و آنان را آپلود کنید تا شاید از این تصویرها هم لااقل یک‌بار از اکانت ما به بیرون تراوش کرده باشد ان‌شاالله. البته پاسوردش را که ندارید من برای آن نیز اندیشده‌ام. در اکانت ایمیلم یک ایمیل از خودم به خودم رسیده که در آن شرح پیدا کردن ایمیل نوشته شده.
تعدادی از سرویس‌های اینویتی ثبت‌نام کرده‌ام که لیست همشان در ایمیلم و همچنین فرندفیدم هست. هیچ‌وقت برای کسی دعوت‌نامه نفرستادم و پزش را دادم که من عضوم و چنان هرسشان دادم که حالشان جا آمد و ما نیز از این کارهای شیطانیمان خرسند شدیم. برای بهتر شدن وضع ما در دنیای باقی به وفور اینویت بفرستید تا شاید روحمان شاد شود. در ضمن پسورد این نیز در یکی از هزار توئیت‌هامان به صورت رمز نوشته شده. بروید زحمتش را بکشید و بیابیدش.
این فرشتگان آرزو به دل ماندند ما یک‌بار در توئیترمان نقلی از آنان بگوییم. یا از احوالاتشان. به نظر می‌رسد ایشان نمی‌توانند اکانت بسازند و لحظه لحظه بگویند در چه حالند برای اینکه ایشان کمتر به ما سخت‌بگیرند روزانه یک حدیث درباره فرشتگان نقل کنید شاید سرشان مثل دوران زندگی ما به توئیت‌ها گرم شد و دست از سر ما برداشتند.
یادتان نرود من برای توئیترم زحمت‌ها کشیدم. رکوردها زدم. خون‌جگرها خوردم. می‌خواهم همچنان اینجا آبدیت شود. پسوردش را در یکی از عکس‌های خصوصی فلیکر جاسازی کرده‌ام که به کمک نرم‌افزارهای بلاد کفری توان این را خواهید داشت که ببینیدشان. از آنجا پسورد را بگیریدش و لحظه‌ای بگویید من اگر زنده بودم خدا رحمتم کند فلان کار را الان می‌کردم.
اپلیکیشنی خصوصی برای خودم با ریاضت زیاد ساختم تا بتوانم از آن‌دنیا بدون اتصال به اینترنت فیس‌بوکم را چک کنم و ببینم این پدرسوخته‌های فرندمان هنوز هم نامردی می‌کنند و فرند‌های ما را به فرندی می‌گزینند یا دست از سر آنان برداشته‌اند. بی‌پدرها از ترس اینکه فرندمان را بگیرند فرند کم گزیدیم. خوب شد با فیس‌بوک زیاد انس نگرفتیم وگرنه دریایی از خون در فیس‌بوک به پا می‌کردیم. چه بی‌ناموس‌بازی‌ها که نمی‌کردند بی‌دین‌های نامرد.
هنوز بعد مرگ هم عادت زیاده‌گوییمان را ترک نکرده‌ایم. این اپلیکیشن بعد از مرگ ما به کار خواهد افتاد. حواستان باشد دشمنان ما و دشمنان فرندهای ما دستشان به سورس اپلیکیشن نیفتد که پدرمان را آن‌جا هم درخواهند آورد.
لینک فید خوشمزه ما در وبلاگمان هست. اگر خواستم از جایی از بهشت یا دوزخ یا کسی بگویم لینکش را آنجا می‌گذارم خودتان بروید ببینید و چک کنید.
اگر خدا ما را بخشید و فرشتگان ما را راهی بهشت کردند حتماً عکس‌های حوری زیبا روی خودمان را در فلیکر می‌گذاریم تا حرستان بدهیم و هنر خدا و عکاسی خودمان را به رختان بکشیم.
اگر به خوابتان آمدم سریعاً رویایتان را به اشتراکی عظیم بگذارید.پیشنهاد می‌کنم یک اکانت وردپرس بسازید و همانجا بنویسیدش. اگر توانش را هم داشتید لحظه‌های رویایتان را نقاشی کنید و در دویانت‌ارت قرار دهید این پیشنهاد دوم خیلی خوب است. کلاسش هم برای ما در آن‌جا بیشتر است ما وقت نمی‌کنیم هر شب بیایم کنار شما بنشینیم و کارهای دنیایی باطل را دوباره انجام دهیم. حوصله‌مان هم نمی‌شود. مگر حوری چش است که به شمای سیاروی بنگریم و به خواب شما بیاییم! اگر حوری خانم حوس آدم‌های دنیایی دیدن کرد شاید با هم آمدیم. البته نمی‌گزاریم دستتان به او برسد. خیالات ورتان ندارد. زحمت‌ها کشیدیم تا به دستش آوردیم. می‌دانید برای اینکه فرشتگان او را خارج  از نوبت به ما بدهند چند آی‌دی مومنان و مومنه‌ها را دادیم چت کنند باهاشان؟
یادمان می‌آید زمانی که زنده بودیم لااقل باید روزانه سیصد چهارصد پست را در گوگل ریدرمان چک می‌کردیم. این کار خطیر را هم به شما می‌سپارم. پدرسوخته‌ها خیال نکنید نمی‌فهمم که می‌خواهید همش را مارک آل از رید بزنید. گوگل‌ریدر من سفارشیست. این گزینه‌اش را دادم حذف کردند که مطلب نخوانده نداشته باشید.
برای سوم و هفتم و چهلممان یک دیگ برنج بیشتر نپزید. بدهیدشان بگویید بین خودتان به اشتراک بگذارید. ما وسعمان بیشتر از این نیست.
برای سنگ قبرمان هم قبلاً یک طرح با تکنیک دارک آرت کار کردیم که خوب از آب در آمد فقط زمان وفات را ننوشتیم که آن را هم خودتان زحمتش را بکشید.
اجالتاً اگر خواستید سال هم بگیرید برایمان آبدیت باشید اگر یک سرویس وب دویی سه‌ای چیزی آمد از آن استفاده کنید.
فعلاً چیز دیگری به ذهنمان نمی‌رسد اگر بود می‌دیمش دست یکی از این فرشتگان بیاورد بدهند به شما که البته یقین داریم امن‌ترین و بهترین و پرسرعت‌ترین سرویس همین ماورایی‌هایی که اطرافمان زیاد هم شده‌اند است.
مثل اینکه پاسوردها هم گره خورد! باز کردن آن‌ها نیز به عهده‌ی خودتان.
به فیس‌بوک و اعضایش قسم اگر به وصیت عمل نکردید به جنگ مایکروسافتتان می‌اندازم حالیتان شود یک من کرده چقدر ماست دارد!
چی؟ پدرمان را در آوردید بابا! چشم می‌دهیم. می‌دهیم! ول کن ما نیستند. شناسنامه‌مان را باطل نکنید بدهید دزدکی رای بدهند. خوب شد؟
بیست و سوم اسفندماه هزار و سیصد و هشتاد و شش (یک روز قبل از انتخابات دوره هشتم بود نهم بو چندم بود؟! همان خلاصه)
وسلام.
برای شادی روح گذشتگان،وب‌دویی‌ها، سرویس‌دهندگان وب دو بالاخص آن‌ها که مجاناً خدمات می‌دهند، گیک‌ها، وبلاگ‌نویسان درگذشته، اشتراک‌گذارندگان ایرانی، پدیدآورنده‌ی اینترنت و درگذشته‌ی منظور و آمرزش ایشان نزد پروردگار رحم‌الله من یقراء الفاتحة مع الصلوات.

Advertisements

Written by Masoud

مارس 13, 2008 در 10:40 ب.ظ.

نوشته شده در وب 2.0, شخصی‌

Tagged with ,

یک پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

  1. دیوانه ای پسر. خیلی حال کردم. دمت گرم
    GHasedak:: دیوانه که بله. البته قابل نداشت. با خواندنش مسئولیت دارید ایمیل را برای آیندگانمان ارسال کنید

    عرفان

    مارس 13, 2008 at 11:52 ب.ظ.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: